Teneryfa czarna plaża

Teneryfa czarna plaża- koniecznie zaplanuj na nich swój wypoczynek! Wyspy Kanaryjskie, to hiszpański archipelag u wybrzeży Afryki Zachodniej, w skład którego wchodzi urocza wyspa Teneryfa. Wyspa jest znana z przepięknych plaż, struktur wulkanicznych i zapierających dech w piersiach widoków. Przewaga czarnego piasku na plażach Teneryfy jest jedną z jej charakterystycznych cech. Historia czarnego piasku na Teneryfie, jego zalety i najwspanialsze plaże, które warto odwiedzić, zostały omówione w tym artykule.

teneryfa czarna plaża

Czarne plaże na teneryfie- jak powstały?

Aktywność wulkaniczna obszaru jest tym, co powoduje czarny piasek. Jako wyspa wulkaniczna, Teneryfa zawiera wiele struktur wulkanicznych, w tym górę Teide, najwyższą górę w Hiszpanii. Stopiona lawa, którą wulkan wylewa podczas erupcji, ostatecznie stygnie i krzepnie, tworząc skały wulkaniczne. Czarny piasek powstaje w wyniku erozji tych skał w czasie ciągłego ruchu morza.

Teneryfa czarna plaża- właściwości zdrowotne

Plaże Teneryfy z czarnym piaskiem są charakterystyczne i zapewniają wiele korzyści. Zdolność do absorbowania ciepła sprawia, że czarny piasek jest jedną z jego kluczowych zalet i świetnym miejscem do opalania. Piasek może być cieplejszy niż temperatura otoczenia, ponieważ pochłania i zatrzymuje ciepło. Czarny piasek jest ulubionym miejscem dla osób szukających naturalnych sposobów leczenia, ponieważ mówi się, że ma on również właściwości terapeutyczne. Twierdzi się, że popiół wulkaniczny i żelazo znajdujące się w piasku mają właściwości lecznicze dla skóry i ciała.

Teneryfa czarna plaża- lokalizacje

Istnieje kilka miejsc, o których powinieneś pomyśleć, aby udać się do nich, jeśli chcesz cieszyć się charakterystycznym pięknem plaż z czarnym piaskiem na Teneryfie. Pierwszą z nich jest Playa Jardin, która znajduje się w gminie Puerto de la Cruz. Plaża ta znajduje się w uroczym parku, który graniczy z tropikalnymi ogrodami oraz szeroką gamą roślin i drzew. Playa Jardin jest doskonałym miejscem do pływania i opalania się ze względu na piękne morze. Plaża jest świetnym miejscem na spędzenie wolnego dnia, ponieważ posiada również wiele restauracji i kawiarni.

Playa de la Arena

Playa de la Arena, która znajduje się w Santiago del Teide, jest kolejną plażą, którą musisz koniecznie odwiedzić. Plaża ta jest doskonałym miejscem dla osób szukających samotności, ponieważ jest odległa i ogólnie spokojna. Piasek tutaj ma charakterystyczną teksturę, ponieważ nie jest całkowicie czarny, ale raczej jest mieszanką czerni i szarości. Na plaży znajduje się kilka udogodnień, w tym leżaki, prysznice i toalety.

Playa de Las Teresitas- wizytówka Teneryfy

Playa de Las Teresitas to plaża dla Ciebie, jeśli szukasz takiej, która jest żywsza i bardziej ruchliwa. Jedna z najbardziej znanych plaż na wyspie, znajduje się w Santa Cruz. Ze względu na fakt, że został on przywieziony z pustyni Sahara, piasek w tym miejscu jest raczej złoty niż czarny. Sporty wodne, pływanie i opalanie się są na tej plaży to codzienność. Jest to idealne miejsce na spędzenie wspaniałego dnia z rodziną i przyjaciółmi, ponieważ znajduje się tu wiele restauracji i pubów.

Playa de Las Teresitas

Teneryfa czarne plaże- podsumowanie

Podsumowując, jeżeli planujesz wakacje na Teneryfie to koniecznie zaplanuj wypoczynek na jednej z wymienionych plaż. Plaże z czarnym piaskiem na Teneryfie są charakterystycznym elementem, który zapewnia odwiedzającym wiele korzyści oraz nowych doznań. Teneryfa ma wszystko do zaoferowania niezależnie od tego, czy szukasz spokojnego i prywatnego miejsca, czy tętniącej życiem i ruchliwej plaży. Nie zapomnijcie odwiedzić plaż z czarnym piaskiem na Teneryfie i kiedy następnym razem będziecie planować tam podróż i podziwiać ich wyjątkowe piękno.

Planujesz urlop na Teneryfie? Koniecznie sprawdź listę najlepszych hoteli!