Egipt Wielkanoc pogoda 2023

Egipt wakacje

Wielkanoc w Egipcie: klimat, pogoda, warunki, temperatura wody, temperatura w dzień, temperatura w nocy

Egipt Wielkanoc pogoda 2023. Wakacje w Egipcie cieszą się ogromną popularnością o każdej porze roku. Chcesz za nieduże pieniądze spędzić święta Wielkanocne w ciepłym klimacie. Opalać się na plaży i nurkować podziwiając jednocześnie niesamowity podwodny świat? Egipt będzie dla Ciebie idealnym wyborem!

Wspaniałe plaże, ciepłe morze, gorący klimat, niesamowite starożytne zabytki – to wszystko możesz znaleźć w Egipcie podczas świątecznej przerwy.

Większa część Egiptu leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego. Przez co lato w Egipcie jest bardzo gorące i suche. Z tego powodu najlepszym czasem na odwiedzenie Egiptu jest okres właśnie od marca do czerwca oraz od października do listopada. Decydując się na wiosenny wyjazd omijamy także okres wakacji kiedy najwięcej ludzi decyduje się na urlop.  Wyjazd w tym czasie umożliwia znalezienia wycieczki w bardzo przystępnej cenie. Warto wtedy szukać wycieczek z wyprzedzeniem w okresie zimy i skorzystać z wyprzedaży na nowy sezon. Warto rozejrzeć się za ofertami Egipt last minute. W ten sposób często można upolować bardzo dobre oferty promocyjne i pojechać za niską kwotę upragnione upalne wakacje w czasie kiedy w Polsce pogoda jeszcze nie rozpieszcza.

Alanya co zwiedzić

Wakacje w Egipcie pogoda - Egipt Wielkanoc pogoda

Pogoda Wielkanocna w Egipcie- ogólnie rzecz biorąc, w Egipcie ze względu na jego położenie w pobliżu równika. Słońce znajduje się bezpośrednio nad głową przez większą część roku poziom promieniowania UV jest wysoki. W miesiącach letnich poziom promieniowania UV może być szczególnie wysoki. Ważne jest, aby chronić skórę i oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Używaj kremu z wysokim filtrem SPF i nakładaj go obficie na całą odsłoniętą skórę. Pamiętaj, aby nakładać go ponownie co dwie godziny lub po pływaniu czy spoceniu się. Przykryj się ubraniem, kapeluszem i okularami przeciwsłonecznymi, aby chronić skórę i oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Rób przerwy w cieniu, kiedy tylko jest to możliwe, zwłaszcza w najgorętszej części dnia. Pij dużo wody, aby pozostać nawodnionym, zwłaszcza w upalne dni. Poziomy promieniowania UV w Egipcie będą prawdopodobnie podobne do tych w innych częściach Egiptu. Wszystkie te obszary znajdują się geograficznie w tym samym regionie.

Hurghada - Egipt Wielkanoc pogoda

Hurghada temperatura Wielkanoc: Średnia temperatura w kwietniu w Hurghada to 24 °C. Maksymalna temperatura w kwietniu w Hurghada to 28 °C. Minimalna temperatura w kwietniu w Hurghada to 20 °C. W kwietniu ilość godzin słonecznych wynosi 12 godzin.

Hurghada (Morze Czerwone) temperatura wody Wielkanoc: Średnia temperatura wody w kwietniu w Hurghada to 23 °C Maksymalna temperatura wody w kwietniu w Hurghada to 24 °C. Minimalna temperatura wody w kwietniu w Hurghada to 22 °C

Hurghada klimat- Egipt Wielkanoc pogoda

Egipt Wielkanoc pogoda w mieście Hurghada jest nazywany klimatem pustynnym. Opady praktycznie nie występują przez cały rok w mieście Hurghada. Najsuchszymi miesiącami są: marzec i kwiecień. Średnia deszczowych dni w tych miesiącach w Hurghada to 0 dni deszczowych.

Koniecznie zobacz listę TOP 10 hoteli w mieście Hurghada!

Sharm el Szejk - Egipt Wielkanoc pogoda

Sharm el Szejk temperatura Wielkanoc: Średnia temperatura w kwietniu w Sharm el Szejk to 25 °C. Maksymalna temperatura w kwietniu w Sharm el Szejk to 30 °C Minimalna temperatura w kwietniu w Sharm el Szejk to 18 °C. W kwietniu ilość godzin słonecznych wynosi 12 godzin.

Sharm el Szejk (Morze Czerwone) temperatura wody Wielkanoc: Średnia temperatura wody w kwietniu w Sharm el Szejk to 23 °C. Maksymalna temperatura wody w kwietniu w Sharm el Szejk to 24 °C. Minimalna temperatura wody w kwietniu w Sharm el Szejk to 23 °C.

Egipt Wielkanoc pogoda w mieście Sharm el Szejk, które znajduje się pod wpływem klimatu pustynnego. Opady praktycznie nie występują przez cały rok w mieście Sharm el Szejk. Najsuchszym miesiącem jest: kwiecień. Średnia deszczowych dni w tym miesiącu w Sharm el Szejk to 0 dni deszczowych.

Marsa Alam - świetny kierunek!

Marsa Alam temperatura Wielkanoc: Średnia temperatura w kwietniu w Marsa Alam to 25 °C. Maksymalna temperatura w kwietniu w Marsa Alam to 30 °C. Minimalna temperatura w kwietniu w Marsa Alam to 20 °C. W kwietniu ilość godzin słonecznych wynosi 12 godzin.

Marsa Alam klimat Wielkanoc: Klimat w mieście Marsa Alam jest nazywany klimatem pustynnym. Opady praktycznie nie występują przez cały rok w mieście Marsa Alam. Najsuchszymi miesiącami są: luty, marzec i kwiecień. Średnia deszczowych dni w tych miesiącach w Marsa Alam to 0 dni deszczowych.

Marsa Alam (Morze Czerwone) temperatura wody Wielkanoc: Średnia temperatura wody w kwietniu w Marsa Alam to 24 °C. Maksymalna temperatura wody w kwietniu w Marsa Alam to 25 °C. Minimalna temperatura wody w kwietniu w Marsa Alam to 23 °C.

TOP 10: Egipt wakacje co wiedzieć przed wyjazdem

Wielkanocny wypoczynek w Egipcie

Egipt Wielkanoc pogoda- Wielkanocny wypoczynek ze względu na bardzo sprzyjającą pogodę . Można poświęcić na również na zwiedzenie Egiptu i poznanie jego wyjątkowej kultury. W tym okresie omija się potężne upały, które w okresie wakacyjnym często uniemożliwiają zwiedzenie tego cudownego miejsca i zmuszają jedynie do relaksu nad brzegiem morza. Egipt to kraj o bogatej i fascynującej historii i jest wiele powodów, dla których warto go odwiedzić. Piramidy w Gizie, które sięgają ponad 4500 lat wstecz, są jednym z najbardziej ikonicznych i znanych starożytnych zabytków na świecie. Nil jest najdłuższą rzeką w Afryce i od tysięcy lat odgrywa główną rolę w historii i kulturze Egiptu. 

Egipt jest domem dla jednych z najlepszych nurków i snorkelingów na świecie, z krystalicznie czystymi wodami i obfitością życia morskiego w Morzu Czerwonym. Egipt ma bogatą i żywą kulturę, z długą historią i unikalną mieszanką wpływów afrykańskich, arabskich i śródziemnomorskich. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele powodów, aby odwiedzić Egipt i jest to kraj, który oferuje coś dla każdego, niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany starożytną historią, przygodą na świeżym powietrzu, czy doświadczaniem nowej kultury.

W Egipcie od marca do czerwca pogoda jest bardzo słoneczna. W porównaniu jednak do temperatur w kolejnych miesiącach (lipiec, sierpień) kiedy temperatura przekroczyć może nawet 40 stopni i być nie do wytrzymania. Okres Wielkanocny, czyli marzec, kwiecień i maj (który już jest jednak bardzo gorącym miesiącem) jest najlepszym okresem do odwiedzenia tego kraju. Można cieszyć się wtedy idealną pogodą dla osób, którym marzy im się wygrzanie na słońcu, zwłaszcza po chłodnej zimie w naszych warunkach klimatycznych. Dużym plusem jest również fakt, że w tym okresie można trafić na promocyjne ceny w ofertach last minute lub first minute. Tygodniowy czy nawet dwutygodniowy wypad do Egiptu na all inclusive nie nadweręży więc naszego portfela a pozwoli na niezapomniany urlop podczas świąt Wielkanocnych.